به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی صبح یکشنبه در تشریح سفرش به شهرستان میناب، با بیان اینکه در هفته دولت ۳۳پ روژه صنعتی با اعتبار ۸۴۲ میلیارد تومان و با اشتغال زایی مستقیم برای یک هزار و ۱۷۰ نفر در هرمزگان افتتاح می شود، اظهار کرد: در سال ۹۶ در ناحیه صنعتی خلیج فارس تنها یک پروانه بهره‌برداری صادر شده بود اما امروز هفت واحد در این ناحیه با اشتغال‌زایی مستقیم برای یک هزار و ۳۲۰ نفر به بهره برداری رسیده است.

وی با تأکید بر رفع موانع واحدهای تولیدی و صنعتی افزود: ۹ طرح صنعتی نیز با مشکل تأمین خوراک روبرو هستند که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و باید موانع پیش روی آنها رفع شود.

استاندار هرمزگان ادامه داد: این واحدها باید حداکثر تا دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسند.

همتی با بیان اینکه با حمایت و پشتیبانی از نواحی صنعتی کوچک در کنار واحدها صنعتی بزرگ می توان زمینه اقتصاد مولد و کارآمد را فراهم کرد، گفت: خوشبختانه استان در زمینه تولید قیر کارنامه موفقی دارد که فعالیت ۲۸ واحد تولید قیر در استان و در اختیار داشتن ۴۰ درصد آمار تولید و ۴۵ درصد صادرات کشور در این حوزه، گواهی بر این مدعاست.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه طی سال های اخیر ظرفیت های بی بدیلی در هرمزگان ایجاد شده است، بیان کرد: پایانه نفتی جاسک و منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان دو ظرفیت بزرگی هستند که در جوار آنها هشت واحد بزرگ پتروشیمی در حال احداث است و به نوعی آینده صنعت پتروشیمی ایران به هرمزگان و واحدهای مستقر در استان گره خورده است.

همتی با اشاره به ضرورت بهره مندی مردم از برکات حضور این صنایع در استان، بیان کرد: همه واحدهایی که در حال شکل گیری هستند موظف هستند در گام نخست نیروی انسانی مورد نیاز خود را از افراد بومی منطقه و درون استان تأمین کنند و در صورت لزوم نسبت به آموزش و پرورش نیروی ماهر و توانمند در رسته های شغلی مورد نیاز اقدام کنند.

استاندار هرمزگان، در بخش دیگری از سخنان خود، به مزیت های منطقه ای و اقتصادی استان اشاره کرد و افزود: اگر پروسه زائد اداری و برخی ضوابط غیرضروری از چرخه سرمایه گذاری ها حذف شود، هرمزگان می تواند با مزیت ها و استعدادهای خدادادی که در اختیار دارد، به عنوان بهشت سرمایه گذاری کشور مطرح شود.

وی، تکریم سرمایه گذاران را اولویت اصلی مدیران همه دستگاه های اجرایی برشمرد و گفت: مدیران عالی دستگاه های اجرایی باید به منظور تسریع در روند سرمایه گذاری ها بر مدیران میانی و کارشناسان سطوح مختلف نظارت داشته باشند.

همتی اضافه کرد: هدر رفت زمان و به تأخیر انداختن سرمایه گذاری ها، هزینه راه اندازی و تولید را افزایش خواهد داد که بخشی از آن مربوط به دستگاه های اجرایی است و باید این موانع را احصاء و از آن پیشگیری کرد.

استاندار هرمزگان در بخش پایانی سخنان خود، شرکت پالایش نفت آفتاب را مکلف کرد در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی، نسبت به تأمین بخشی از قیر مورد نیاز برای آسفالت بلوار ساحلی شرق بندرعباس اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *